Climar – klimatyzacje, wentylacje – montaż i serwis

OZE

Kolektory słoneczne

   Kolektory słoneczne służą do przemiany energii promieniowania słonecznego w energię cieplną. Stosowane są w budownictwie mieszkaniowym, ze względu na konstrukcję, można podzielić na płaskie i rurowe próżniowe. Te ostatnie z powodu osiąganej większej sprawności rocznej są obecnie coraz powszechniej stosowane. Kolektory słoneczne najlepiej jest wykorzystać w instalacjach przygotowujących ciepłą wodę użytkową co pozwoli zaoszczędzić ok. 60% kosztów z tym związanych. Instalacje słoneczne mogą też wspierać centralne ogrzewanie budynku w ilości do 25% całkowitego zapotrzebowania na ciepło. Instalacje słoneczne charakteryzują się wysokimi kosztami inwestycyjnymi, ale za to bardzo niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

Nasza firma zajmuje się :

 • doborem kolektorów do Państwa potrzeb
 • montażem instalacji solarnej
 • serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym

Pompy ciepła

    Zależnie od rodzaju źródła ciepła nisko i wysokotemperaturowego, rozróżniamy pompy ciepła typu: powietrze-powietrze, powietrze-woda, woda-powietrze, woda-woda, grunt-powietrze i grunt-woda. W ciągu ostatnich lat obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania ogrzewaniem korzystającym ze źródeł energii odnawianej. Decydują o tym aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Dzięki ogrzewaniu opartemu na systemie z pompą ciepła możecie Państwo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Dzieje się tak, ponieważ pompy ciepła pobierają 3/4 lub więcej darmowej energii odnawialnej. Warto więc zainwestować w system, który zapewni właściwy komfort cieplny, wygodę użytkowania, bezproblemową i ekonomiczną długoletnią pracę.

Nasza firma zapewnia:

 • właściwy dobór pompy ciepła
 • dobór dolnego źródła , zaprojektowanie i wykonanie
 • zaprojektowanie i wykonanie górnego źródła to jest instalacji ogrzewania budynku
 • podłączenie pompy ciepła wraz z niezbędnym osprzętem i automatyką
 • uruchomienie całości
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

   W ostatnim  czasie coraz większą popularność zdbywają pompy ciepła powietrze-woda przygotowujące ciepłą wodę użytkową (c.w.u.), zapewniają wysoki komfort użytkowania przy niskich kosztach eksploatacji. Są one średnio 3,5 razy niższe od podgrzewaczy elektrycznych, 2 razy niższe od kotłów zasilanych olejem opałowym oraz 1,5 razy niższe od podgrzewaczy gazowych.  Posiadamy w swojej ofercie pompy o mocach od 1,5 do 6 kW a w celu uzyskania większej mocy i wydajności pompy można łączyć kaskadowo.

   Urządzenie w odróżnieniu od kolektorów słonecznych dostarcza nam ciepłą wodę niezależnie od warunków atmosferycznych a przy tym koszt inwestycyjny jest dwa razy niższy.

Panele fotowoltaiczne

   Panele fotowoltaiczne służą do przemiany energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Nieustannie rosnąca cena za prąd elektryczny skłania coraz większą liczbę osób do montażu instalacji solarnych. Odpowiednio dobrana instalacja paneli fotowoltaicznych jest w stanie zapewnić pełne pokrycie na zapotrzebowanie energii elektrycznej budynku. Dodatkowo oprócz wcześniej wspomnianych oszczędności bieżących, instalacja jest w stanie generować zysk poprzez sprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii do Zakładu Energetycznego po określonych stawkach. Od stycznia 2016 obowiązywać będzie ustawa o Taryfach Gwarantowanych, która jednoznacznie określa stawkę za 1 kWh. Cena za 1 kWh wyniesie nawet do 75 groszy. Dodatkową zaletą montażu paneli fotowoltaicznych jest możliwość skorzystania z dotacji  do kredytu bankowego.

Nasza firma zajmuje się :

 • doborem paneli fotowoltaicznych do Państwa potrzeb
 • montażem instalacji solarnej
 • serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym